Soru - Cevap

Yazarlık Başlangıcı

Yazarlık başvurusu yapıp siz de yazar ekibimize katılabilirsiniz. Başvuru sonrası sizden yazmanız için ve bizim tarafımızdan değerlendirilebilmeniz için deneme yazısı talep etmekteyiz. Deneme yazısı ardından onay durumunda panele erişim sağlayıp yazmaya başlayabileceksiniz.

Tek bir konuya bağlı kalmaksızın pek çok konu hakkında makale yazılmaktadır. Kendi kategorinize uygun olan içerikleri alıp rahatça yazma fırsatınız bulunmaktadır.

Yazacağınız makaleleri sitemizde yer alan yazar ve editör paneli üzerinden rahatlıkla yazıp bize gönderim sağlayabileceksiniz.

Yazılacak yazıların yanında sizlerden yazmanızı talep ettiğimiz kelime sayıları yer almaktadır ve sizlere ödenecek tutar yazmaktadır. Proje bazlı işlerimizde ise kelime sayısı belirlenmediği taktirde yazdığınız içerik kadar ödeme gerçekleştirilmektedir.

Kurallar ve Şartlar​

İnternet siteleri sürekli olarak güncellenen bir yapıda olduğu için makalelere ihtiyaç duymaktadır. Yazılan makaleler bu ihtiyacı karşılamak için kullanılmaktadır. Makalelerde kişisel bilgileriniz kesinlikle geçmemektedir. Yazdığınız ve ücretini aldığınız makalelerin tüm hakları tarafımıza devredilmiş sayılmaktadır.

Makalelerinizi yazarken sizlere verilen bazı kelimeleri makale içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Bu kelimelere ANAHTAR KELİME diyoruz.

Sizden istenen bir makale konusu hakkında bilgi sahibi değilseniz internetten araştırdığınızda elde ettiğiniz bilgileri kendi cümleleriniz ile özgün makaleye çevirebilirsiniz. Bildiğiniz konularda ise araştırma yapmanıza gerek yoktur.

Kesinlikle başka sitelerden kopya olarak içerik alınmayacaktır. Makaleler özel bir program ile kontrol edilmektedir. Bu nedenle yapılan kopyalar, kopya yapılan site adresine kadar bulunabilmektedir. Yazdığınız kopya makalelerde hiçbir hak talep etmeksizin yazarlığınıza son verilmektedir ve bakiyeniz ne olursa olsun ödeme yapılmamaktadır. Bu nedenle KOPYA İÇERİK KULLANMAYINIZ.

Yazacağınız makaleyi 100 er kelimelik alt başlıklara bölmek her zaman daha hızlı ve kolay makale yazmanızı sağlar. Makale örneğin makale yazmak konusunda ise, makale nedir? nasıl yazılır? makale yazarken yapılmayacak hatalar? olarak 3 e bölebilirsiniz. Her konuda kısa sorular sorarak makaleyi birden fazla parçaya bölmek tek solukta uzun bir makale yazmak yerine kısa kısa bir kaç makale yazmak gibi kolay olur.

Alt başlık makaleyi daha okunabilir hale getirmek için kullanılan ara başlıklardır. Alt başlıklar makalenin daha zengin, özenli ve göz yormaması için kullanılmaktadır. Aynı zamanda verilen bilgileri de daha derli ve akıcı hale getirir.

Alt Başlık Nasıl Kullanılır?

Alt başlık belirlemek makaleye başlamadan önce yapılması gereken bir işlemdir. Makaleyi yazmaya başlamadan hemen önce alt başlık veya başlıkları belirlemeniz hangi konuları ele alacağınız hakkında sizlere de mutlaka yardımcı olacaktır. Nasıl? Nedir? Neden? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? gibi sorular sormak alt başlık belirlemekte size çok faydalı olacaktır. Başlıklara Soru Sormak Makaleyi Kolay Yazmaktır.

“Alt Başlıklar yazarların dinleneceği mola alanlarıdır.” – Anonim

Alt Başlık belirlerken dikkat edilmesi gerekenler;

– Alt başlık ne anlatılacağının özetlemelidir.

– İlgi çekici olmalıdır.

– Merak uyandırmalıdır.

– Minimum 3 – 4 kelimeden oluşmalıdır.

Anahtar kelimeler birden fazla olduğunda özellikle art arda yazılarak (anahtar kelime1, anahtar kelime2, anahtar kelime3 gibi.) makale teslim ediliyor. Bu şekilde anahtar kelime kullanımı tamamen yanlıştır. Her bir anahtar kelime “ek almadan” yalın halde farklı cümle ve paragraflarda kullanılmalıdır. Teknik olarak doğru bir makalede her 100 kelimede 1 defa anahtar kelime kullanımı yapılır. Yani 300 kelimelik bir makale 3 paragraftan oluşur ve her paragrafta anahtar kelime 1 defa geçer.

Anahtar kelimeler konusunda yalın halde kullanırken bazen anlam bozuklukları meydana gelebilir. Bu konuda yazının akışına göre şekillendirmeniz gerekiyor. Örnek anahtar kelime: bilgi vermek. Cümlede doğru kullanım örneği; “Makale yazarken bilgi vermek kadar önemli bir başka detay daha yoktur.” Yanlış kullanım örneği; “Makale içinde bilgi vermekle çok doğru bir iş çıkarabilirsiniz.”

Makaleler ile İlgili

Yazılacak makaleleri Türkiye’nin ve Dünya’nın en iyi marka ve firmalarına Seo amacı ile üretiyoruz. Bu makaleler; markaların blogları, web siteleri ve haber ağlarında yayınlanacaktır.

panel.editormerkezi.com olarak yazdığınız tüm yazıların ödemelerini yaptığımızdan dolayı yazılarınıza ait tüm telif hakları editormerkezi.com‘a aittir.

Çalışma Koşulları

Kesinlikle Hayır! Makale yazmanız için tek süre ve sınır sizsiniz. Ne kadar çok yazarsanız o kadar çok kazanırsınız. Tabi aynı şekilde yazmadığınız sürece kazanamazsınız. Herhangi bir alt sınır günlük kota vb. mevcut değildir.

Özgün makale yazmak için hakim olmadığınız konularda yazmanız istenen makaleler için kaynaklardaki içerikleri ve cümleleri eş anlamlı sözcükler ve anlatım tarzını değiştirerek yazabilirsiniz.

1- Kopya Makale Yazmak Sistemden Süresiz Uzaklaştırma Sebebidir.

2- Açıklamaya uygun olmayan alakasız içerik yazmak.

3- Anahtar kelime kullanımlarını yanlış veya eksik yapmak.

4- Çok sık ve fazla imla hataları yapmak.

Not: Uzaklaştırma cezası hiç bir zaman ilk hatanızda verilmez. Tekrarlayan ve düzelmeyen hatalarda uzaklaştırma alırsınız.

Kopya makale, dış kaynaklardan birebir cümle alıntıları ile makale yazmak demektir. İnternet üzerinde birebir aynısı veya benzeri bulunmayan cümlelerden oluşan bir makale yazmanız gerekmektedir.

Ödeme ve Ücretlendirme

Ödemeler size gönderilen bilgi dosyasında belirtildiği gibi Alt ödeme limiti aşılması halinde (100,00TL) yapılmaktadır.

Her ayın 1-31’i arasında alt limiti aşmış yazarlar ve Para Çekme Butonunu kullanarak para çekme işlemi gerçekleştirebilirler.

Ödemeler her ayın 10’unda profilinizde bulunan Hesap Adı & IBAN numarasına göre banka hesabına Havale/EFT yolu ile ödemeler gerçekleştirilir.

Yazılacak her bir işin yanında sizden yazmanızı istediğimiz kelime sayısı ve size ödenecek olan miktar yazmaktadır. Yani siz yazmaya devam ettiğiniz sürece kazancınız sürekli artacaktır.

Fiyatlandırma şekilleri tamamıyla sizin performansınıza ve teslim edilen yazının kalitesine göre değişmektedir. 60 günlük periyotlarda performans ölçümleri yapılmakta ve buna göre ücret artışları sağlanmaktadır.