Makale yazma işini ilerletmiş ve günde oldukça fazla makale yazıyorsanız makale yazma programı arayışında olabilirsiniz. Bu program sayesinde makale yazmak için ayırdığınız vakit daha aşağı seviyelere düşebilir ve bu da iş yükünüzü hafifletmiş olur. Bu sebeple piyasada makale yazmak için birçok farklı program bulunmaktadır. Bu programları araştırarak kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz makale yazma programını tercih edebilirsiniz. Programların bazıları ücretsiz hizmet sunarken bazıları belli bir süre ücretsiz sonrasında ücretli hizmet sunar. Bütçenizi düşünerek hangi programı tercih edeceğinize kendiniz karar verirsiniz. Programlar arama motorları tarafından da sakıncalı değildir çünkü kopya bir makale oluşturmazlar aksine kopya makalenin de önüne geçmiş olurlar. Yine de bu makale yazma programlarını tercih etmeden önce bu programlar hakkında yapılan yorumlara dikkat etmenizi öneriyoruz. Piyasadaki çoğu program başarılı olsa aralarında tam verim alamayacağınız programlar yer alabilir. Bu programlarla makale yazmanız durumunda oluşturmuş olduğunuz içerikler çöpe gidebilir bu sebeple makale yazma programı seçimi oldukça önemlidir.

Makale Yazma Programı ‘nın Yaptığı İşlemler

Makale yazma programlarının yapmış oldukları işlemler hemen hemen aynıdır. Fakat siz yine de seo uyumlu programları tercih edin ve bu sayede Google başta olmak üzere arama motorlarında oluşturmuş olduğunuz içerikler daha fazla ön plana çıkacaktır. Makale yazma programlarının yaptıkları işlemleri adım adım incelemek gerekirse;

  • Makale konusunu programda belirtin. Makale yazma programının yaptığı işlemler sıralamasında ilk adım bu olmaktadır. Program makale konusunu yazdıktan sonra birçok farklı siteden araştırma yapacaktır.
  • Site araştırması yapıldıktan sonra cümleler programda toplanmaktadır. Bu cümle sayısının herhangi bir kısıt bulunmamaktadır. Yazacağınız konuya göre 200 cümle yazı çıkacağı gibi 1000 cümle de çıkabilir.
  • Bu adım en önemli adımdır. Çıkan sonuçları iyice inceleyin ve sonrasında yazacağınız makalede olmasını istediğiniz cümleleri seçin. Bu cümleleri seçtiğiniz vakit makale yazma programı bu cümleleri makale oluştururken direkt kopyala yapıştır yapmaz. Bu cümleleri özgünleştirir ve bu sayede kopya içeriğin önüne geçilmiş olur.
  • Makale düzenlemeniz de bu programlarda mümkündür. Programın değiştirmiş olduğu cümleleri direkt almak gibi bir zorunluluğunuz yoktur bu yazıları düzenleme şansına sahipsiniz. Aslında bu programlar özgün içerik oluşturma konusunda size yardımcı olmaktadır direkt programa sadık kalmak zorunda değilsiniz. Aynı zamanda program seo’ya uygun bir şekilde alt başlık, anahtar kelime seçimi de yapacaktır. Eğer seçmiş olduğunuz programda böyle bir özellik yoksa bunu yine kendiniz çok bir vakit ayırmadan ekleyebilirsiniz.
  • Son olarak da tüm düzenlemeleri yaparak yazınızı kaydedip makalenizi yazma aşamasını tamamlamış olursunuz.

Gördüğünüz gibi makale yazma programı oldukça kullanışlı ve iş kolaylaştırıcıdır. Bu programları kullanarak özgün ve seo’ya uygun yazıları normalden çok daha kısa süreler içinde yazmanız mümkün olmaktadır. Bu programları özellikle günde birçok farklı içerik oluşturan kişilerin kullanması oldukça önemlidir. Bu programlar bir bakıma kaynak bulmada da size yardımcı olmaktadır. Bizim size tavsiyemiz birebir bu programların oluşturmuş olduğu içerikleri kullanmamanız. Bunun yerine bu tarz programları yardımcı programlar olarak görün ve bu programların oluşturmuş oldukları içeriklerde gerekli düzenlemeleri en son siz yapın.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir