Makale özgünleştirme ile yeni makaleler ortaya çıkarmak. Peki makale nedir? sanat, kültür, siyaset, çevre, ekonomi, turizm, bilim gibi çeşitli konular hakkında bilgi veren açıklayıcı, nesnel nitelikteki metinlerdir. Genellikle dergi ve gazete yazıları olarak bilinse de günümüzde makale işi internet ortamında da son derece yaygınlaşmıştır. Makalenin amacı açıklama, bilgilendirme, eleştiri ya da tanıtım olabilir. Ancak genellikle bilgilendirme daha ağır basmaktadır. Makalelerde anlatım yoğundur ancak kullanılan dil genellikle yalındır. Nesnel nitelikteki yazılardır. Belirli bir konu hakkında çok sayıda farklı makale yazılabilir. Makaleler aynı görüşü de savunuyor olabilir. Ancak bire bir aynı olan makaleler istenen bir durum değildir ve başarısız sayılırlar. Bu bakımdan makale özgünleştirme işi devreye girmektedir. Makale özgünleştirmede söz konusu makalede düşünce değişikliğine, ana fikir değişikliğine gidilmeden sözcük gruplarının kalıbı değişmektedir. Yani aynı düşünce farklı tarz ve şekillerde ele alınmaktadır. Peki bu aracın işi nasıl yapılıyor? Bu iş için özel bir bilgi ya da deneyim gerekli midir?

Makale özgünleştirme pek çok şekilde yapılabilir. Eğer herhangi bir makale özgünleştirilmek isteniyor ise yazar makaleyi baştan sona okuyup akılda kalanlarla yeni bir makale yazabilir. Ancak başta da belirtildiği gibi savunulan görüş değişmemeli yalnızca ele alınış şekli değişmelidir. Yazar bu noktada kalemine güveniyor ise makaleyi baştan sona tekrar yazabilir. Bu oldukça zaman alıcı bir işlem olacaktır ancak sonuçta kuvvetle muhtemel başarı yakalanacaktır. Makale özgünleştirmek içine kullanılan sitelerinden de yapılabilmektedir. Bu siteleri metni yeniden yazmak için programlanan otomatik yazılım teknolojileridir. Bu kişilere oldukça zaman kazandırmaktadır. Metnin orijinal içeriğindeki kelime grupları değiştirilir ancak anlam bütünlüğü kesinlikle korunmaktadır. Eğer söz konusu makalede bozuk cümle yapıları varsa bunlar düzeltilir ve yalın, akıcı bir makale ortaya koyulmaya çalışır.

Makale Özgünleştirme Aracının Faydaları

Makalenin başarısını, etkisini gösteren en büyük kriterdir. Makale özgünleştirme aracının faydaları nelerdir ve yazara ne gibi artılar sağlar bunlardan bazıları incelenecek olursa;

  • Makale özgünleştirme en başta ciddi bir zaman tasarrufu sağlar. Yazar makaleyi baştan sona okuyarak ya da paragraf paragraf ayırıp özgünleştirme yaparak da makale özgünleştirebilir. Ancak bu saatler hatta günler alacaktır. Bu araçlar ile makaleyi özgünleştirme sadece birkaç dakika sürecektir. Bu da yazara ciddi bir zaman tasarrufu sağlayacaktır.
  • Araçlar makalenin verimliliğini artırmaktadır. Kısa sürede pek çok makale üretilebilir ve dolayısıyla verimlilik de artırılabilmektedir.
  • Makale özgünleştirme araçları ile etkin bir SEO yapılmaktadır. Daha iyi bir arama motoru optimizasyonu için yardım alınabilir. Bu sayede makale hem SEO’ya uygun nitelikte olacak hem de çok kısa sürede birçok makale özgünleştirilmiş olacaktır.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir